Trade show for Health & Safety at work

17 – 18 | 03 | 2027
Antwerp Expo

Hoe omgaan met ongewenst gedrag

Praktische informatie

In deze sessie krijg je inspirerende inzichten van twee gepassioneerde experts over hoe het recht en welzijn elkaar kruisen. Verwacht geen droge wetteksten of doemdenken, maar een interactieve sessie vol concrete voorbeelden en praktische handvatten.
Chris Persyn, met meer dan 40 jaar ervaring, brengt naast het wettelijk kader ook relevante praktijkvoorbeelden die tonen hoe het recht omgaat met de welzijnswet. Hij laat zien waarom het belangrijk is als bedrijf om als een goede huisvader in te zetten op preventie en welzijn. Al spreekt het Nieuwe Burgerlijk Wetboek nu niet meer over de goede huisvader, maar over een ‘voorzichtig en redelijk persoon’, in plaats van te wachten tot een klacht of veroordeling je dwingt actie te ondernemen.
Annick Alders, juriste, werpt licht op een actueel en gevoelig thema: grensoverschrijdend gedrag. Mogen we nog grapjes maken? Zeker. Maar hoe zorgen we ervoor dat iedereen zich veilig en gerespecteerd voelt op de werkvloer? Bovendien deelt ze eerste hulp bij ongewenst gedrag: wat doe je meteen als het misgaat, en hoe ondersteun je slachtoffers en betrokkenen op een constructieve manier?

Welzijn, het zal wel zijn.

Scroll naar top